opus
02 فروردین 1402 - 15:37

"برف" مسافران نوروزی را در زنجان گرفتار کرد/امدادرسانی به ۲۵۱ مسافر نوروزی

بارش‌های برف و باران طی دو روز گذشته در اقصی نقاط مختلف زنجان سبب گرفتار شدن برخی مسافران نوروزی در برخی از محورهای مواصلاتی استان شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، اواخر شب دوشنبه این هفته بود که هواشناسی استان زنجان نسبت به بارش‌های باران و برف و  وقوع کولاک طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هشدار داد. در همین راستا فعالیت سامانه بارشی در استان از روز گذشته یکم فروردین ماه 1402 آغاز شد و قرار است تا اواخر وقت امروز چهارشنبه دوم فروردین ماه ادامه داشته باشد.

بر همین اساس به خاطر بارش‌های سنگین برف در برخی از محورهای مواصلاتی استان خصوصاً محور زنجان - طارم، بسیاری از مسافران نوروزی در این مسیر گرفتار شده و عوامل هلال احمر برای آزادسازی خودروهای آنان اقدام کردند.

بر اساس اطلاعیه وضعیت راه‌های استان زنجان، در حال حاضر بارش پراکنده برف همراه با کولاک مقطعی و وجود مه موضعی ناپایدار در محورهای زنجان-بیجار؛ زنجان - دندی - تخت سلیمان؛  سلطانیه- خدابنده- همدان؛  زنجان-طارم؛ زنجان- تهم-چورزق وجود دارد؛ همینطور محور مواصلاتی نیک پی -ماهنشان مه موضعی ناپایدار وجود دارد.

امدادرسانی به 251 مسافر نوروزی گرفتار در برف و کولاک

سید قاسم موسوی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو اظهار داشت: شامگاه سه‌شنبه تیم‌های عملیاتی هلال احمر استان در نخستین روز از سال به 251 مسافر نوروزی  گرفتار در برف و کولاک جاده های این استان امدادرسانی کردند.

وی افزود: از ساعت 17  بعدازظهر سه‌شنبه عملیات امدادرسانی به خودروها و مسافران گرفتار در جاده‌های کوهستانی استان زنجان آغاز شد؛ در جاده های زنجان-طارم، زنجان-دندی، ابهر-خدابنده و آزادراه زنجان- قزوین به 251 مسافر گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه هشت نفر از افراد گرفتار در این شرایط جوی به مناطق امن منتقل شدند، خاطرنشان کرد: هفت نفر نیز در پایگاه امداد و نجات جاده‌ای اسکان داده شدند. در این امدادرسانی‌ها پنج تیم عملیاتی با 15 نجات‌گر همراه با پنج دستگاه آمبولانس به کمک هموطنان اعزام شدند.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1104686